Jak se nastěhovat na kolej?

Noví studenti nebo návraty po létě

Nejprve je nutné si rezervovat čas a datum nástupu na kolej na https://rehos.cuni.cz. Studenti s rezervací mají před ostatními vždy přednost, a je navíc dost možné, že na Tebe jinak ani nevyjde řada.

Přistěhování probíhá na ubytovací kanceláři, která se nachází na K1A (budova hned dole u silnice). V době nástupů tam bývá fronta, ale často je tam další člověk, který Ti předá papíry na vyplnění a zodpoví případné dotazy.

Na ubytovací kanceláři je poté potřeba předložit následující doklady:

• Občanský průkaz
  • Univerzitní průkaz (většinou ISIC), slouží poté pro otevírání vstupních dveří do koleje
  • Fotografii pasových rozměrů (na kolejenku)
  • Potvrzení o studiu
  • Je možné zaplatit platební kartou nebo hotovostí ubytování od půlky září do října (cca 5 000 Kč)

Z ubytovací kanceláře Tě poté zašlou k hospodářce Tvého bloku, kde si převezmeš klíče a případně i ložní prádlo (pokud ho budeš chtít).

Nastěhování je nutné provést v termínu podle harmonogramu KaMu. V případě nedodržení může nastat zrušení rezervace. Pro nastěhování kamaráda je nutné disponovat potvrzenou plnou mocí (alespoň to platilo v době psaní tohoto příspěvku).

Studenti s letním ubytováním

Je nutné se přestěhovat z letního ubytování na celoroční ubytování v období daném harmonogramem KaMu (většinou v první polovině září). Tím získáš kolejenku pro další akademický rok 😉

Nezapomeň případně dodat potvrzení o studiu.

Comments are closed.