Selhání systému zámluv

Selhání systému zámluv

Co se stalo:

Včera, se spuštěním 4. kola byla na serveru systému zámluv vytvořena zátěž, kterou server bohužel neustál a spadl. Pokud chce někdo jít do detailu, tak se situace podobala DDoS útoku, byť v tomto případě se nejednalo o cílené poškozující jednání jednotlivce, ale příliš vysoký zájem o kolej Kajetánka ve srovnání s předchozími lety. Situaci se podařilo uvolnit teprve ve 23:00, poté co na FB stránce kolejní rady a FB skupině Koleje Kajetánka bylo vyhlášeno, že se rezervace odkládá o 24h. Uvolnění zátěže odblokovalo systém a dovolilo adminům se na server vůbec přihlásit. Bohužel ne všichni si o tomto odložení stihli přečíst včas a ne všichni jej respektovali a někteří tak předběhli adminy dříve, než se jim podařilo systém opětovně uzamknout, což celou situaci komplikuje. Značné části uživatelů se také podařilo registrovat jejich pokoj dříve, než došlo k samotnému pádu systému. Bohužel tak nelze v tuto chvíli spolehlivě oddělit, kdo si pokoj registroval kdy.

Jaký je současný stav:

Systém zámluv je v současné chvíli uzavřen a znovu se pro 4. kolo otevře až dnes ve 21:00, kdy bude toto kolo pokračovat.

Co bude dál se současnými rezervacemi:

Vzhledem k faktu, že ne všichni věděli o přerušení rezervací a ne všichni naopak hráli FairPlay a respektovali to, že rezervace jsou přerušeny, tak by bylo nejspravedlivější řešení 4. kolo anulovat. Velká řada studentů si však stačila rezervovat místo ještě před pádem systému a jak už bylo psáno výše, nelze bohužel spolehlivě technicky oddělit, kdo si rezervoval pokoj kdy. Vracení zálohy z předchozích kol by bylo také komplikované a nestíhaly by se pak termíny pro odevzdání dat ubytovací kanceláři, čímž by se riskovalo, že nebude mít rezervaci nikdo a v ubytovací kanceláři si to pak budou dávat podle sebe. Jsme si vědomi, že v teto situaci nedokážeme bohužel vyhovět každému a proto jsme se vydali cestou minimálních škod. Po velmi podrobném zvážení všech možností jsme se rozhodli, že těm, kteří byli doposud s rezervací úspěšní, ať už před pádem,  nebo po něm, jejich pokoj zůstane. Zbylé doposud neobsazené pokoje je možné si dorezervovat dnes od 21 hodin, kdy se systém opětovně otevře.

Za případné komplikace a nejasnosti se tímto omlouváme a prosíme o co nejširší pochopení.

Comments are closed.