Výměna vstupních dveří

Výměna vstupních dveří

Vážení studenti,

z důvodu požadavku Hasičského záchranného sboru bude od pondělí 28.1.2019 probíhat výměna vstupních dveří na buňky za protipožární. Výměna se týká všech buněk blok K1 A i K1B.

Děkujeme za pochopení

Kontrola elektroinstalace

Kontrola elektroinstalace

Vážení studenti,

Dovolujeme si Vám oznámit že od 21.1.2019 do 16.2.2019 bude na všech budovách koleje Kajetánka probíhat pravidelná revize elektroinstalace.

Zástupce firmy MC Systéms bude muset vstupovat na Vaše pokoje.

Děkujeme za pochopení a spolupráci

V Praze dne 16.1.2019

Odstávka teplé vody na K2

Odstávka teplé vody na K2

VÁŽENÍ STUDENTI,

V PONDĚLÍ 21.1.2019 OD 8:00 DO 16:00 HODIN BUDE NA KOLEJI K/2 PŘERUŠENA DODÁVKA TEPLÉ VODY Z DŮVODU VÝMĚNY ZPĚTNÝCH KLAPEK A KULOVÝCH FILTRŮ A VENTILŮ DO NAPOJENÍ BOJLERU.

OPRAVU BUDE PROVÁDĚT FIRMA KOMTERM.

TOUTO OPRAVOU BUDE PROBLÉM S TEPLOU VODOU VYŘEŠEN.

DĚKUJEME VŠEM ZA POCHOPENÍ A SPOLUPRÁCI

Vedení koleje Kajetánka

Výměna židlí a nahrání vstupu na čipové karty

Výměna židlí a nahrání vstupu na čipové karty

Vážení studenti,

v termínu od 23. ledna do 28. února 2017 bude probíhat plošná výměna židlí a nahrání vstupu do budovy na čipové karty. Dne 1. března dojde k plnému zprovoznění elektronického vstupního systému. Prosíme proto, aby se v uvedeném období studenti dostavili do ubytovací kanceláře se svým studentským průkazem či jinou elektronickou kartou podporující technologii MIFARE, na kterou budou chtít vstup do budovy nahrát (např. OpenCard, Lítačka či některé bezkontaktní platební karty). Vstup je možné nahrát také na vlastní čipové klíčenky podporující uvedenou technologii.

Výměna židlí bude probíhat v uvedeném termínu následovně:

  • Studenti z budovy K1 v kanceláři p. Krucké
  • Studenti z budovy K2 v kanceláři p. Štastné

Výměna bude probíhat vždy kus za kus, studenti tedy donesou svoji starou kolejní židli, co mají na pokoji a obdrží místo ní židli novou. Pro výměnu i nahrání vstupu na kolej není nutná osobní účast, v případě ochoty je tak možné požádat např. svého spolubydlícího, je však povinná pro všechny studenty. Pro ulehčení výměny a nahrání bude v uvedeném termínu ubytovací kancelář otevřena také v době polední přestávky.

 

Doplňovací volby

Doplňovací volby

Ve dnech 3. a 4. 11. 2016 vždy od 18 do 22 hodin se ve vestibulu K1 budou konat doplňovací volby pro obsazení jednoho volného místa v Kolejní radě Kajetánka. Kandidáti mohou své přihlášky v písemné podobě odevzdávat na vrátnicích K1 nebo K2 do 31. 10. do 20 hodin. V přihlášce stačí uvést jméno, příjmení, číslo pokoje, e-mailovou adresu a podepsat se. Spolu s přihláškou je možné odevzdat i volební program na max. jednu stranu A4, který bude vyvěšen spolu se seznamem kandidátů.

Opravy a stavební práce v září a říjnu

Opravy a stavební práce v září a říjnu

Vážení studenti, dovolujeme si vás upozornit, že v září a říjnu budou probíhat následující opravy a stavební práce:

1) Dne 20. 9. 2016 začnou probíhat stavební práce – výměna stoupacího potrubí na kuchyňkách bloku A. Předpokládaný konce akce je 5. 10. 2016 Po dobu prací budou kuchyňky mimo provoz. Následně začnou probíhat práce i na bloku B.

2) Dne 26.9.2016 začne na budově K/2 výměna čidel elektrické požární signalizace. Práce bude provádět firma MC Systems, předpokládaný konec prací je plánován nejdéle do 31.10.2016. V průběhu prací budou muset zaměstnanci firmy vstupovat na pokoje.

Děkujeme za spolupráci a pochopení.

Vedení koleje Kajetánka

Selhání systému zámluv

Selhání systému zámluv

Co se stalo:

Včera, se spuštěním 4. kola byla na serveru systému zámluv vytvořena zátěž, kterou server bohužel neustál a spadl. Pokud chce někdo jít do detailu, tak se situace podobala DDoS útoku, byť v tomto případě se nejednalo o cílené poškozující jednání jednotlivce, ale příliš vysoký zájem o kolej Kajetánka ve srovnání s předchozími lety. Situaci se podařilo uvolnit teprve ve 23:00, poté co na FB stránce kolejní rady a FB skupině Koleje Kajetánka bylo vyhlášeno, že se rezervace odkládá o 24h. Uvolnění zátěže odblokovalo systém a dovolilo adminům se na server vůbec přihlásit. Bohužel ne všichni si o tomto odložení stihli přečíst včas a ne všichni jej respektovali a někteří tak předběhli adminy dříve, než se jim podařilo systém opětovně uzamknout, což celou situaci komplikuje. Značné části uživatelů se také podařilo registrovat jejich pokoj dříve, než došlo k samotnému pádu systému. Bohužel tak nelze v tuto chvíli spolehlivě oddělit, kdo si pokoj registroval kdy.

Jaký je současný stav:

Systém zámluv je v současné chvíli uzavřen a znovu se pro 4. kolo otevře až dnes ve 21:00, kdy bude toto kolo pokračovat.

Co bude dál se současnými rezervacemi:

Vzhledem k faktu, že ne všichni věděli o přerušení rezervací a ne všichni naopak hráli FairPlay a respektovali to, že rezervace jsou přerušeny, tak by bylo nejspravedlivější řešení 4. kolo anulovat. Velká řada studentů si však stačila rezervovat místo ještě před pádem systému a jak už bylo psáno výše, nelze bohužel spolehlivě technicky oddělit, kdo si rezervoval pokoj kdy. Vracení zálohy z předchozích kol by bylo také komplikované a nestíhaly by se pak termíny pro odevzdání dat ubytovací kanceláři, čímž by se riskovalo, že nebude mít rezervaci nikdo a v ubytovací kanceláři si to pak budou dávat podle sebe. Jsme si vědomi, že v teto situaci nedokážeme bohužel vyhovět každému a proto jsme se vydali cestou minimálních škod. Po velmi podrobném zvážení všech možností jsme se rozhodli, že těm, kteří byli doposud s rezervací úspěšní, ať už před pádem,  nebo po něm, jejich pokoj zůstane. Zbylé doposud neobsazené pokoje je možné si dorezervovat dnes od 21 hodin, kdy se systém opětovně otevře.

Za případné komplikace a nejasnosti se tímto omlouváme a prosíme o co nejširší pochopení.

Zámluvy pokojů pro rok 2016/2015

Zámluvy pokojů pro rok 2016/2015

Ačkoliv to není nezbytně nutné, většina lidí preferuje zamluvit si konkrétní pokoj předtím, než se nastěhuje. K tomu slouží systém zámluv, provozovaný kolejní radou (dále jen KR), který letos sídlí na adrese: http://kajetanka.krakonos.org/

Prosím, přečtěte si nápovědu. Je v ní popsán koncept aliancí a způsob zamluvení pokoje. Dotazy a různé technické problémy hlašte na adresu kajetanka@zamluvy.koleje.cuni.cz.

Pokud se na Kajetánku hlásíte prvním rokem a stále váháte, jaký pokoj je pro Vás nejlepší, může Vám s výběrem pomoci naše obnovená webová stránka koleje.

Omlouváme se, ale přestože jsme se do poslední chvíle snažili, z technických důvodů není možné vytvořit alianci mezi lidmi v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích. Oproti loňskému roku je však alespoň možné vidět i spolubydlící na buňce z druhého pokoje.
V případě, že je pro Vás aliance mezi různými typy pokojů nezbytná, prosím kontaktujte nás na výše uvedeném emailu.

Vlastní rezervace budou probíhat ve 4 kolech, podle toho, jestli jste na koleji aktuálně ubytovaní, či jste zde byli před prázdninami. Termíny jednotlivých kol jsou následující:

1. kolo úterý 16. 8. 20:00 (primární domovské právo – pro ty, co jsou na koleji ubytovaní i přes prázdniny)
2. kolo středa 17. 8. 20:00 (sekundární domovské právo – pro ty, kteří na koleji bydleli nejméně do začátku prázdnin)
3. kolo čtvrtek 18. 8. 20:00 (sestěhování členů aliance k členům s domovským právem (v případě zůstalé volné kapacity))
4. kolo neděle 21. 8. 21:00 (volný výběr pro všechny)
Konec zámluv neděle 28. 8. 21:00

Důrazně doporučujeme zkontrolovat si, zda máte správně nastavená primární a sekundární domovská práva a ve vhodnou chvíli si zarezervovat pokoj, na kterém chcete bydlet.

Preferovaný způsob přihlášení je přes CAS UK (na hlavní stránce klikněte na odkaz „CAS UK“ a přihlašte se). Bohužel, prvákům nefungují přihlašovací údaje do CAS UK a proto je třeba rozeslat všem prvákům náš vlastní login a heslo, určený pouze pro systém zámluv. Z dat od KaM ovšem nejde zjistit kdo je
prvákem a kdo ne a proto posíláme toto heslo všem. Tímto heslem se přihlašujte přímo na úvodní stránce systému zámluv.

Aktuální informace k porouchanému výtahu

Aktuální informace k porouchanému výtahu

Vážení studenti,

dovoluji si Vám oznámit a zároveň se omluvit za delší dobu opravy výtahu na koleji Kajetánka 1A.

Firma Výtahy Vaněrka byla již objednána a závadu řešila dne 24. 6. 2016 a došla k závěru, že je nutné objednat náhradní díl, proto datum provozu není zatím znám.

Dne 8. 7. 2016 budeme opět kontaktovat technika a další informace zveřejníme.

Děkujeme za pochopení,

vedení koleje Kajetánka

 

EDIT: Výtah měl být zprovozněn 12. 7. 2016, nicméně se stále čeká na náhradní díl. Datum doručení tohoto dílu není v tuto chvíli přesně známo.